Btw en accijns in transport en logistiek
De logistieke sector werkt internationaal, en daarmee komen veel btw-vraagstukken in beeld. Bij grensoverschrijdend goederenvervoer, opslag en distributie spelen verschillende btw-regels een rol, soms aangevuld met accijnsregels of douaneaspecten. Voor de btw-behandeling van uw dienstverlening is vooral relevant wie uw afnemer is, waar deze gevestigd is en waar de vervoersprestatie fysiek plaatsvindt.
BTW-INSTITUUT adviseert over de btw-vraagstukken in deze keten en verzorgt daarnaast teruggaven van dieselaccijns. Btw is ons vak. Op douaneregelingen hebben wij vooral een signalerende functie en werken wij waar nodig samen met gespecialiseerde douane-experts.
Teruggaafverzoeken: zorgvuldig en onderbouwd
Voor transportbedrijven en logistiek dienstverleners valt er veel te halen: aanzienlijke bedragen aan buitenlandse btw op brandstof en tol, en in specifieke situaties ook dieselaccijns. Geld dat te vaak blijft liggen omdat de procedures per land verschillen en de termijnen strikt zijn.
Wij inventariseren de mogelijkheden, verwerken teruggaven waar mogelijk in de lokale aangiften en volgen de afhandeling door de buitenlandse belastingdienst op. U ziet precies wat er per land is ingediend en wat er terugkomt.